7. dívčí oddíl Veveřice

Náš oddíl sdružuje dívky všech věkových kategorií – od nejmladších předškolních dívek až ke studentkám středních škol.

Scházíme se po menších skupinách, tedy družinách, jednou týdně a nejen, že se společně dobře bavíme, ale také se učíme různé věci, které nám jsou užitečné v přírodě i běžném životě.

Často nás můžete vidět na veřejných akcích pořádaných v našem městě, kam chodíme pomáhat. Samostatně s pomocí chlapeckých oddílů pak pořádáme tradiční akci pro mateřské školky s názvem Klíčky. Potkat se můžeme i na skautské Drakiádě u vysílače. Když nejsme vidět ve městě, bloudíme přírodou na výletech.

Kontakty: Lucie Ďorďová – sedmicka-vdf@skautka.cz, 603 774 472

Sledujte nás na instagramu: sedmicka_varnsdorf

Zajímavost: Dívčí skauting vznikl později než chlapecký. Když v roce 1909 svolal Robert Baden-Powell první setkání britských skautů, objevilo se na něm velké množství dívek, které se také chtěly přidat. Jejich vedení se ujala jeho sestra Agnes a později manželka Olive.