11. 2. 2020

Akce pro veřejnost

Každý rok pořádáme několik tradičních akcí pro veřejnost, jedná se o Klíčky (pro mateřské školy), Cyklo a Drakiádu. Trochu specifická je návštěva pacientů LDN na svátek sv. Mikuláše.
Mohli jste nás také potkat v Zája centru, na Pohádkovém lese či Dni dětí.

KLÍČKY: Akce pro předškoláky z mateřských škol probíhá zpravidla v pátek dopoledne někdy během září. Děti se spolu s paní učitelkami sejdou u skautských kluboven a plní různé disciplíny zaměřené na rozvoj paměti, znalostí či motoriky.

CYKLO: Jak název napovídá, tato akce je zaměřena spíše sportovně. Testují se různé dovednosti v jízdě na kole, zdravověda a také znalost dopravních pravidel.

DRAKIÁDA aneb soutěž v pouštění draků je jako stvořená do větrného říjnového počasí. Tradičně se koná na kopci u vysílače a účastní se jí nemalé množství lidí

MIKULÁŠSKÁ NA LDN: Do léčebny dlouhodobě nemocných ve varnsdorfské nemocnici se vydávají naši vedoucí, případně starší skauti a skautky každoročně, aby udělali radost všem jejím obyvatelům. V kostýmech Mikuláše, čerta a anděla rozdáváme svačiny, zpíváme a povídáme si s každým, komu to udělá radost.

VÝPOMOC NA DALŠÍCH AKCÍCH: Kromě vlastních akcí také často pomáháme na akcích, které pořádá někdo jiný. Nejednou jsme účinkovali na Pohádkovém lese, pomáhali s workshopy v Zája centru nebo zajišťovali stanoviště na různých akcích. Například na Dni dětí jsme letos pomáhali se stanovišti Odboru životního prostředí městského úřadu.

LDN, 2015